آموزش

 • آشنایی با فرکشنال رادیوفرکوئنسی

  این سیستم که گاهی به آن MFR مخفف microneedle fractional RF هم میگویند به این صورت عمل میکند که سوزنهای بسیار ظریف وارد پوست میشود که بین آنها امواج رادیویی مبادله میشود این مساله باعث ایجاد گرما در بخش درم پوست میشود که این گرما باعث ایجاد کلاٰٰژن جدید و اتقباض کلاژن های قدیمی میشود. کلمه فرکشنال به معنی بخش و قسمت میباشد به این معنی که فقط بخشهایی از پوست حرارت میبیند و بخش عمده ای در معرض حرارت قرار نمیگیرد. این مساله باعث میشود که عوارض آر اف فرکشنال کمتر شود

  قطر سوزن های در این سیستم 120 میکرون می باشد که کمترین آسیب را در بافت اپیدرم ایجاد می نماید .عمق نفوذ این سوزن ها قابل تنظیم است واز 5 تا 2 میلیمتر تغییر می نماید ، اما تنها از 0.3 میلیمتر انتهایی سوزن ها تابش رادیو فرکانسی صورت میگیرد که قطری حدود 20 میکرون دارد ودر ناحیه هدف (درم ) قرار می گیرد وبقیه طول سوزن عایق می باشد .

  فرکشنال آراف(ميکرونيدلينگ آراف)
  يکي از سيستم هايي که در اين چند سال اخير مورد توجه پزشکان حوزه زيبايي قرار گرفته است فرکشنال راديوفرکوئنسي يا راديوفرکوئنسي ميکرو نيدلينگ است.
  به دنبال مشاهده اثرات معجزه آساي راديوفرکوئنسي باي پولار در جوانسازي نقاط مختلف بدن از جمله صورت محققان به اين فکر افتادند تا به جاي انتقال امواج از سطح پوست اين امواج را دقيقا به داخل پوست هدايت کنند و به دنبال اين ايده بود که رايوفرکوئنسي فرکشنال ساخته شد.
  اين سيستم  به اين صورت عمل ميکند که سوزنهاي بسيار ظريف وارد پوست ميشود که بين آنها امواج راديويي مبادله ميشود اين مساله باعث ايجاد گرما در بخش درم پوست ميشود که اين گرما باعث ايجاد کلاژن جديد و انقباض کلاژن هاي قديمي ميشود. کلمه فرکشنال به معني بخش و قسمت ميباشد به اين معني که فقط بخشهايي از پوست حرارت ميبيند و بخشهايي دقيقا در مجاورت بخش هاي آسيب ديده، در معرض حرارت قرار نميگيرد. اين مساله باعث ميشود که عوارض آر اف فرکشنال کمتر شود.
  اخيرا در دستگاههاي توليد شده اين امکان را فراهم کرده اند که کاربر توانايي کار با سيستمي به نام ماتريکس را داشته باشد که در اين روش سوزن وارد پوست نميشود و گرما به صورت نقطه به نقطه در سطح پوست اعمال ميگردد.
  از ويژگيهاي اين سيستم کارايي بالا ، راحتي کار با دستگاه ، اثربخشي تضمين شده و قيمت مناسب آن است.
  و اما سوال اين است در فرکشنال آر اف چه اتفاقي مي افتد که پزشکان از کارايي آن احساس رضايت ميکنند ؟
  هنگامي که شما بخش هايي از صورت را بوسيله يک روش کاملا ايمن همانند راديو فرکوئنسي خراش ميدهيد  ابتدا در بدن بيمار آبشاري براي ترميم نواحي خراش داده شده فعال ميشود  و در اين ميان نواحي سالم باقيمانده در محل مورد درمان شما به اين ترميم کمک بيشتري ميکند.
  در بسياري از تحقيقات و مطالعات انجام شده کاهش آکنه بعلت کاهش چربي صورت و درمان هايپرهيدروسيس بعلت کاهش فعاليت غدد عرق را نيز در درمانهاي اين دستگاه ذکر ميکنند.

  موارد کاربرد فرکشنال آر اف:

  * سفت نمودن پوست Skin Tightening

  * رفع شلی پوست Skin Laxity

  * جوان سازی پوستSKIN REJUVENATION

  * کاهش ترشح بیش از حد چربی Excessive Sebum Secretion

  * آکنه های التهابی فعال Active Inflammatory Acne

  * منافد بزرگ پوست Enlarged Pores

  * اسکارهای آکنه ( جوش ) Acne Scar

  مراحل انجام این روش :
  1. سطح پوست ناحیه با کرم بیحس کننده بمدت 30 دقیقه پوشیده می شود.
  2. از کیت سوزنی باید برای هر بیمار جداگانه استفاده می شود .
  3. با وارد کردن سوزن به سطح پوست انرژی آراف فقط از نوک سوزن در داخل خارج میشود ودر عمق پوست کلاژن منقبض می شود وهمین سبب سفت شدن پوست وتحریک کلاژن سازی می شود .
  4. وقتی سوزن از پوست خارج می گردد یک قرمزی گذرای چند ساعته روی پوست ایجاد می شود ومدت 24 تا48 ساعت تورم کمی در محل دیده می شود .

  -  بیمار می تواند از کرمهای ترمیم کننده وضدآفتاب وپوشانده استفاده کند وبه کار روزانه خود ادامه دهد .
  -  طی 3-4 هفته آینده کشیده تر شدن پوست وشفاف تر شدن آن قابل روئت است .
  -  جهت کسب نتیجه مطلوب پزشکتان تعیین میکند که نیاز به چند جلسه آراف فرکشنال دارید . معمولا جلسات بصورت ماهیانه انجام می شود .

  مزایای فرکشنال RFنسبت به فرکشنال co2
  1. عدم ایجاد تغییرات رنگدانه ای در پوست
  2. عدم ایجاد سوختگی در سطح پوست
  3. دوره نقاهت بسیار کوتاه 48-24 ساعته

  کاربردهای فرکشنال RF
  1. لیفت صورت وسفت تر شدن پوست
  2. رفع اسکارهای آکنه
  3. جوانسازی وکلاژن سازی پوست
  4. قابل استفاده برای تمامی سطوح بدن
  5. شفاف شدن
  6. بسته شدن منافذ باز پوست

  7. کمک به درمان آکنه فعال وروزاسه
  8.  اخیرا در درمان کراتوزپیلاریس (پوست مرغی )، آدنیت ساپوراتیو و تعریق بیش ا�� حد کف دست وپا زیر بغل استفاده شده ونتایج خوبی بدنبال داشته است .
  9. رفع اسکارهای ناشی از زخم، بریدگی ،تصادف و…. نیز کاربرد دارد .  دستگاه آر اف فرکشنال

  بازدید : 153 ۱۳۹۸/۰۸/۳۰

نظر شما